blog
user

Wordpress Site Nasıl Kurulur ve Tema Nasıl Entegre Edilir?

Merhabalar, bugün yazımızda wordpress sitesinin sıfırdan kurulumunu yada localde yapmış olduğumuz wordpress sitemizi nasıl yükleyeceğimizi göstereceğim.

Öncelikle Cpanelimize giriş yapıyoruz Cpanele nasıl girileceğini bilmiyorsanız hemen söyliyeyim. alan adınızın sonuna :2083 yada /cpanel yazıyorsunuz. (örn:mikroweb.net:2083 ve mikroweb.net/cpanel)

Kırmızı içine alınmış Softaculous App Installer kısmına tıklıyoruz.

karşımıza çıkan bu sayfada hangi alan adına kuracaksak o alan adını seçiyoruz ve sayfanın gerisinde Site Adı, description, veritabanı adı, admin sayfasına girmemiz için kullanıcı adı ve şifreyi belirliyoruz ve ardından bir tane tema seçip yüklüyoruz. Yükleme işlemi tahmini 3-5 dk arası sürmektedir. Şu anda worpress ile yapılmış bir web siteyi aktif hale getirmiş bulunmaktayız peki elimizde premium bir tema varsa eğer onu nasıl yükleyeceğiz.

 

Wordpress Premium Tema Kurulumu

İlk işimiz admin paneline giriş yapmak. Admin paneline nasıl girileceğini bilmiyorsanız eğer hemen yazıyım alan adınızın sonuna  /wp-admin yazıyorsunuz karşınıza çıkan sayfada da kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapacaksınız.

Sol bölümde bulunan menüden Görünüm>Temalar sayfasına giriş yapın. Ardından gelen sayfada üst kısımda Yeni Ekle butonu var ona tıklayınca Tema Yükle butonuna basın ve açılan sayfada temanızın .zip uzantılı dosyasını yükleyin.

Ardından temanız yüklenmiş ve kullanıma hazır hale gelmiş bulunmaktadır.

 


Etiketler